ПРО «ЯГІДНИЙ» ВІК(45+) І ЙОГУ

Ну що ж, дівчата(а ми всі дівчата, і ті, що ще стежать за календариком, і ті, що онуків зі школи зустрічають), буде у нас з вами розмова про короткий жіночий вік. Адже так прийнято в нашій культурі вважати, що з настанням клімаксу(яке страшне слово!) жіноче життя закінчуються. Все хороше залишилось позаду, а попереду- хвороби, плетіння онукам шкарпеток, серіали, черги в поліклініку, дряхлість й безпомічність. Жах! Та й сам клімакс ще пережити треба: приливи жару, нічна пітливість, безсоння, депресії та істерики – все це задоволення розтягується від 5 до 7 років!

Але не все так трагічно! Адже в наш час жінки після сорока відчувають себе реалізованними, впевненними в собі, молодими й активними. Діти вже дорослі, можна й для себе пожити. Багато хто починає подорожувати або опановувати нові професії, реалізовуючі свої творчі задуми. Й онуки не стають на заваді. 40-45-річні бабусі – ознака часу. Я й сама бабусею стала в 39))).

У мене є для вас хороша новина- клімакс не кінець життя, а початок нового прекрасного періоду!  Клімакс- в перекладі з грецької- сходинка. Гормональні зрушення звільняють величезну кількість енергії. Відбувається природне, біологічно обумовлене дистанціювання від поверхні життя, від диктату і очікувань з боку сім’ї і суспільства; одночасно посилюється потреба прислухатися до того, що по-справжньому важливо на рівні душі. Згідно духовним вчителям і авторитетним джерелам інформації про жіноче здоров’я, під час менопаузи нас наче змушують на біологічному, фізичному та духовному рівні зробити паузу в спілкуванні з усіма – зробити паузу у виконанні щоденних зобов’язань і просто приділити час самій собі.

Що ж робити з усіма тими неприємними симптомами? Використувавувати гормональнозаміщуючу терапію чи ні?- вирішувати вам. Але є набагато кращий,не менш дієвий засіб допомогти своєму організму подолати  цей перехід – йога!

Йога хороша перш за все тим, що асани і дихальні практики надають потужний оздоровлюючий ефект не тільки на м’язову і кісткову тканини, але також на внутрішні органи і гормональні залози. Ця найдавніша система вправ знижує виникнення несприятливих наслідків гормональних змін під час менопаузи, за рахунок відновлення балансу роботи ендокринної системи. Йога вирівнює гормональні зміни, характерні для цього періоду. Регулярна практика всіх видів поз: в положенні стоячи, сидячи, лежачи, нахили назад і вперед, скручування і перевернуті пози (головою вниз) стимулюють і активують всі залози, органи, сполучні тканини і клітини організму.
Перевернуті асани особливо важливі під час менопаузи, так як вони мають величезний вплив на нейроендокринну систему, дозволяючи свіжої, насиченою киснем крові цілеспрямовано надходити до залоз, розташованим в голові і шиї.

Про користь йоги написані томи наукових досліджень, не буду грузити вас термінами! Хочу тільки запропонувати спробувати й відчути на собі, наскільки м’яко й дієво йога покращує ваш стан: розправляє плечі й спину, зміцнює кістки, нормалізує дихання й насичує всі органи кіснем, пожвавлює роботу вну

трішніх органів, зволожує хрящі в суглобах, повертає радість руху, нормалізує сон, допомагає справлятись із стресами, наповнює радістю кожний день!

Якщо ви ще й досі на прийшли на йогу – «ягідний» вік  найкращий час, щ

об дбати за себе!

 

Автор: Галина Шипунова. Сертифікований викладач Девдан йоги

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *