Міф 2. Йога тільки для гнучких людей

Часто чую від людей, що я не піду на йогу, бо я не гнучкий (не гнучка). Так, дивлячись, на майстрів йоги, можна подумати, що вони мають неймовірні можливості тіла, коли дивним чином приймають загадкові пози. Але це все результат багаторічної тяжкої праці над собою. І скажу Вам чесно, що більшість з викладачів йоги на сьогодні, прийшли в йогу звичайними людьми, які і до кінчиків пальців ніг не могли дотягнутись з рівною спиною і ногами. Наше тіло надзвичайне, і практикуючи йогу, абсолютна кожна людина стає гнучкішою і сильнішою.

Як не парадоксально звучить, гнучкій людині набагато важче в йозі, ніж сильній. Тому що розтягнений м’яз, який не має в собі еластичності і сили, не буде тримати в купі суглоби і хребет. Найбільше травм відбувається з тими людьми, які слабкі, але дуже гнучкі. Тому в йозі ми прагнемо балансу сили та гнучкості. З іншого боку сильній людині з міцними м’язами ефект від йоги відчують набагато швидше.

Висновок: Гнучкість – це побічний ефект багаторічної праці над своїм тілом. І чим більше людина практикує, тим важче їй знайти форми (асани), які будуть ефективними для неї. Тому початківцям дуже пощастило, виконуючи прості форми, вони можуть відчути ефект йоги набагато простіше, ніж досвідчені практики.

Міф 3. Йога – це жіноча практика

Цей міф дуже добре прижився серед чоловіків. Але зауважте, найвідоміші практики йоги, вчителі з світовим ім’ям – це переважно чоловіки. (Андрій Сідерський, Андрій Лаппа, Б.К.С. Айенгар, Паттабхі Джойс, Крішнамачарья, Андрій Верба, Віктор Бойко та багато інших).

Йога – це комплексна система оздоровлення всього організму. Це розвиток таких якостей тіла, як сила, гнучкість, швидкість, витривалість і координація. І зазвичай, прийшовши на йогу і спробувавши цю практику, чоловіки одразу міняють свою думку і лишаються постійними клієнтами йога-студій. Але, нажаль, наважуються спробувати одиниці.

Висновок: Йога для всіх. Але треба розуміти, що є універсальні техніки йоги, а є йога-терапія – для людей з інвалідністю, та різними захворюваннями опорно-рухового апарату. Знайдіть свою йогу, поцікавтесь в свого викладача про те, що підходить саме Вам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *